لیزر یکی از روش های موثر برای از بین بردن مشکلات پوستی و موهای زائد می باشد. رشد موهای زائد موجب نارضایتی بسیاری از افراد می شود. در گذشته از روش های مختلفی مانند تیغ، بند انداختن، موم، اپیلاسیون و … برای از بین بردن موهای زائد استفاده می کردند. این روش ها علاوه بر هزینه، بسیار زمان بر بودند. همواره افراد به دنبال روش های موثر و مقرون به صرفه برای خلاصی از شر موهای زائد خود هستند. امروزه با پیشرفت علم و تکنولوژی، دستگاه های لیزر ساخته شدند. با استفاده از این دستگاه ها می توان به راحتی موهای زائد را برطرف نمود.

معمولا برای رفع موهای صورت و تمام قسمت های بدن می توان از لیزر استفاده کرد. بسیاری از افراد برای از بین بردن موهای زائد صورت (وسط و اطراف ابروها، گونه، چانه، بالای لب)، زیر بغل، نواحی شرمگاهی، شانه، تمام پشت، پاها، دست ها، سینه، کمر، شکم و … از لیزر استفاده می کنند.

ویدئوی رضایت زیباجویان لیزر موهای زائد

– پیش از انجام لیزر حتما با پزشک مشورت نمایید. او می تواند بهترین نوع لیزر را برای پوست شما انتخاب کند.

– اگر اپیلاسیون کرده اید یا سولاریوم انجام داده اید، صبر کنید تا موهای زائد شما دوباره رشد کنند و آثار سولاریوم از بین بروند. برای این منظور 4-6 هفته منتظر بمانید.

– موهای زائد ناحیه موردنظر را قبل از انجام لیزر بتراشید.

– موهای اطراف چشم را نباید لیزر کنید.

– بهتر است لیزر کل بدن را در یک جلسه انجام ندهید.

– لیزر  موهای زائد خود را در فواصل زمانی 4 تا 6 هفته انجام دهید. این بهترین فاصله ی زمانی برای انجام لیزر است.

– برای مشاهده نتیجه لیزر عجله نکنید. بهترین نتیجه را می توانید بعد از گذشت 3 ماه ببینید.

از لیزر برای درمان ضایعات و خال های عروقی، انواع ضایعات رنگی و رنگدانه ای، رفع موهای زائد، کاهش چین و چروک، از بین بردن فرورفتگی ها و جای زخم، درمان برخی از بیماری های پوستی مانند زگیل، کلوئید و ترک های پوستی ناشی از چاقی یا حاملگی استفاده می کنند. گاهی اوقات، لیزر را برای برش بافت به کار می برند.

مراقبت بعد از لیزر

– بلافاصله بعد از لیزر، ناحیه موردنظر قرمز  و ملتهب می شود. این حالت ممکن است تا 2 ساعت یا بیشتر باقی می ماند. اصلا نگران نباشید. برای رفع این مشکل، می توان از کمپرس سرد استفاده نمود. اگر پوست شما پوسته پوسته شد، کرم آنتی بیوتیک بزنید. توجه داشته باشید که ناراحتی های پوست های تیره دیرتر از پوست های روشن برطرف می شوند.
– محلی که لیزر کرده اید را به آرامی تمیز کنید. بهتر است از مالیدن پوست در 48 ساعت اول خودداری نمایید.
– تا 24 ساعت اول بعد از لیزر، از لوازم آرایشی، لوسیون و مرطوب کننده استفاده نکنید.

– بعد از گذشت 30-5 روز، موهای لیزر شده شروع به ریزش می کنند. آنها موهای مرده هستند که از فولیکول خود خارج شده اند. برای رفع این موها می توانید از یک لیف یا پارچه لایه بردار و اصلاح کمک بگیرید.

– در معرض نور مستقیم خورشید قرار نگیرید. در غیر این صورت، ممکن است لکه های تیره یا روشن بر روی پوست شما ایجاد شوند. استفاده از کرم ضدآفتاب را فراموش نکنید.